İletişim

Ankara Hukuk Bürosu – Avukatlık Hizmetleri

Büromuz hukukun çeşitli alanlarında bilgi birikimi ve uygulama tecrübesi ile müvekkillerine en iyi şekilde hizmet sunma gayesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kızılay Mahallesi Sümer 2 Sokak 31/17 Angora İş Merkezi Çankaya/ANKARA

0312 911 69 59

info@vistahukuk.com

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi – Cuma: 08:30 – 18:30

Cumartesi – Pazar: 08:30 – 18:30

İletişim

Aşağıda yer alan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz; böylece sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayabileceğiz.

Merak Ettikleriniz?

Bizimle iletişime geçmeden önce merak ettiklerinize dair soru cevaplar aşağıda yer almaktadır.

Vista Hukuk Bürosu, ceza hukuku, ticaret hukuku, aile hukuku, iş hukuku ve gayrimenkul hukuku gibi birçok alanda hizmet vermektedir. Bütün çalışma alanlarımızı incelemek için lütfen tıklayınız.

Çalışma alanlarımız bölümünde yer verdiğimiz tüm hukuk dalları ile ilgili dava süreçlerinin takiplerini yapıyoruz. Alanında uzman avukat kadromuz ile hukuk etik kurallarına göre hizmet veriyoruz. Vista Hukuk Bürosu olarak, tüm işlemlerimiz hukuk kurallarına uygun olarak, profesyonelce verilmektedir.

Vista Hukuk Bürosu olarak, dava türüne göre harcayacağımız emek ve mesaiyi dikkate alarak avukatlık ücretimizi serbestçe belirleme yetkisine sahibiz. Ancak, ücret tespitimiz Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen ve Resmî Gazete’de yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde belirtilen ücretin altında olamaz. 2023 yılı için Ankara Barosu tarafından yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi tavsiye ücret çizelgesine uygun şekilde hareket ederek, müvekkillerimize profesyonel ve kurumsal hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Ankara Barosu tarafından yayımlanan 2023 asgari ücret tarifesi şu şekildedir:

Anlaşmalı Boşanma Davaları – 28.500,00 TL
Çekişmeli Boşanma Davaları – 44.500,00 TL
Çekişmeli ve Maddi Manevi Tazminat İstemli Boşanma Davaları, Maddi ve Manevi
Tazminat Davaları vb. – 44.500,00 TL’den az olmamak üzere
dava değerinin %15’i

Vista Hukuk Bürosu olarak, önemle vurgulamak isteriz ki, dava için belirlenen ücretin altında ücret talep etmek, etik ve meslek kurallarına aykırı bir davranıştır ve disiplin suçudur. Bu nedenle, boşanma davaları için belirlenmiş olan asgari ücret rakamı genellikle yalnızca mal paylaşımı olmayan ve anlaşmalı boşanma davaları için geçerlidir. Müvekkillerimizle olan ilişkimizde meslek ahlakına uygun hareket ederek, adil ve dürüst bir hukuki danışmanlık hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz. Bu doğrultuda, müvekkillerimizin hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumak için çalışıyoruz ve mevcut yasal düzenlemelere tam uyum gösteriyoruz.

Hukuksal konunuzla ilgili olarak Ankara Avukatlık Büromuzda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ofisimizde yüz yüze danışmanlık hizmeti için +90 312 911 69 59 bizi arayarak iletişim kanallarımız aracılığıyla randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Yazılı danışmanlık hizmeti talep ediyorsanız, öncelikle davanızla ilgili evrakları tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Bu evrakların incelenmesi sonrasında sizlere detaylı olarak yardımcı olacağız.

Danışmanlık hizmetimiz ücretlidir. Yüz yüze danışmanlık hizmetimiz için ücretimiz 4.650 TL, yazılı danışmanlık hizmetimiz için ise 9.300 TL olarak belirlenmiştir.

2023 yılı için Ankara Barosu tarafından yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi tavsiye ücret çizelgesine uygun şekilde hareket ederek, müvekkillerimize profesyonel ve kurumsal hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Ankara Barosu tarafından yayımlanan 2023 asgari ücret tarifesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Hukuki işlerin takibi karmaşık olabilir ve hukuk alanında uzmanlaşmış profesyonellerin desteği, hak kaybı riskini azaltır ve adaletin sağlanmasına yardımcı olur. Uzman bir avukat, hukuki süreci anlama, kanunlara ve prosedürlere hakim olma ve müvekkilinin haklarını en iyi şekilde savunma konusunda deneyimlidir. Kişiler, hukuki işlemlerin belirsizlikleri ve karmaşıklıklarıyla karşılaştıklarında yanlış yönlendirmeler ve hukuki işlemler ile hak kayıplarına sebebiyet vermektedir. Hukuki işlemler karşılığında bir avukat ile anlaşma sağlamanın faydalı olacağından şüphe yoktur.

Sonuç olarak, bazı özel durumlar haricinde avukat tutmak zorunlu değildir. Aksine, Türk Hukuku’nda herkesin kendini temsil etme hakkı vardır. Oluşabilecek maddi ve manevi zararla uğramamak için avukattan destek almak her zaman en yararlı yoldur.

Yabancı ülkelerde noterlik işleri, konsoloslar tarafından görülür. Yurtdışında vekalet çıkartacak olan müvekkillerimizin ilgili ülkenin Türk Konsolosluğu’na şahsen başvurmaları ile iletmiş olduğumuz vekalet bilgilerimiz doğrultusunda konsolosluk kanalıyla vekalet çıkartmaları gerekmektedir.

Evet. Özellikle tüzel kişiler için daha uygun bir yöntemdir. Ancak eğer şahsi işlerinizden dolayı -şahsi gayrimenkullerinizin olması, alım-satım yapıyorsanız vb. sebeplerle- sürekli takip gerektiren bir durumunuz varsa sizler için de uygun olabilir. Bu kapsamda sunulan hizmetler, sözleşme hazırlama, sözleşmeleri yenileme, arabuluculuk görüşmelerinde temsil, ihtarname hazırlama, yargı dışı işleri takip etme ve olası yargı işlerinde temsil şeklinde hizmetlerdir.

Kızılay Mahallesi Sümer-2 Sokak 31/17 Angora İş Merkezi Çankaya/ANKARA adresinde yer almaktadır.

Dava masraflarını harç ve gider avansı masrafları oluşturmaktadır. Dava harçları her yıl Adalet Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bazı davalarda nisbi yani dava değerine göre harç yatırırken, bazı davalarda ise maktu yani dava değeri ne olursa olsun sabit harç yatırılmaktadır. Gider avansları ise davanızdaki taraf sayısı ve dayandığınız delillere göre değişiklik göstermektedir.